5/5 - (4 votes)

Jagody są bardzo smacznym owocem. Stosowane są do różnego rodzaju ciast, omletów, naleśników. Jagody są doskonałym barwnikiem i choć z reguły jest to dobry aspekt ich działania, to może również przełożyć się negatywnie. Plamy z jagód nie są łatwe do usunięcia, jednak przy zastosowaniu odpowiednich specyfików możliwe jest usunięcie ich domowymi sposobami. 

Jak usunąć plamy z jagód?

Zanim podejmiemy próbę usuwania plam ze stroju, należy zapoznać się z metką. Sposoby eliminowania są różne i zależą w głównej mierze od rodzaju tkaniny. 

 • Sok z cytryny
  Wacik nasiąknięty sokiem z cytryny przykładamy do plamy z obu stron. Po upływie kilku minut spłucz materiał pod zimną wodą.Ta metoda jest skuteczna z reguły to świeżych plam z jagód. 
 • Ocet
  Potrzebny będzie ocet i letnia woda w proporcji 1:2 (jedna porcja octu, dwie porcje wody). W przypadku zaschniętych, starszych plam będzie to proporcja 1:1. Ubranie należy zamoczyć w przygotowanym roztworze i pozostawić je na około 2 godziny. Po tym czasie wyprać w pralce stosując się do metki odzieży. 
 • Kwasek cytrynowy
  Do przygotowania przyda się duże opakowanie kwasku cytrynowego, letnia woda oraz miska. Proszek rozrabiamy w wodzie i zanurzamy ubranie na kilkadziesiąt minut. Następnie wyciągamy i pierzemy w pralce według zaleceń producenta. 
 • Spirytus
  Sprawdzi się przy usuwaniu plam z jedwabiu. Wacikiem nasączonym spirytusem należy pocierać odzież. 
 • Kwaśne mleko
  Metoda do usunięcia plam z jagód będzie skuteczna przy materiale z lnu. Tkaninę pocieramy kwaśnym mlekiem i pozostawiamy na kilka godzin.Później pierzemy według zaleceń. 

A gdy już wszystkie domowe metody zawiodą? 

Usuwanie plam to jedna z głównych usług pralni chemicznych. To idealne miejsce do rzetelnego dbania o odzież. Tego typu pralnie posiadają odpowiednie środki, dzięki którym bez problemu usuną każdą plamę.

Każdą plamę da się usunąć, a ty nie musisz rezygnować z ulubionego owocu w obawie o zaplamienie!